loading

Loading...

Działo się działo

Działo się działo

Strona poświęcona podsumowaniu wybranych, zrealizowanych projektów, których realizatorem, partnerem lub współorganizatorem była Fundacja KOLOROWO.
PRAWO 21

PRAWO 21

Wydarzenie realizowane było przez uczniów XXI LO im. B. Prusa w Łodzi i skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego kraju zainteresowanych tematyką PRAWA lub chcących uczestniczyć w ciekawym wydarzeniu zorganizowanym przez ich rówieśników.

ZŁOTA RĄCZKA

ZŁOTA RĄCZKA

Za każdym wynalazkiem stoi w końcu prosta potrzeba człowieka, związana z prozą jego życia. W grze „Złota Rączka” trudne dla młodzieży tematy, jak wybór zawodu, wizja codziennej pracy w przyszłości, ratowanie planety, zostały ujęte w lekką formułę, pobudzającą do kreatywnego myślenia i analizy.

KOSMOS NASZ ŚWIAT

KOSMOS NASZ ŚWIAT

W myśl idei przyświecającej projektowi PHERECLOS w roku 2022 byliśmy partnerem konferencji realizowanej przez dzieci. Współorganizatorem konferencji był Łódzki Uniwersytet Dziecięcy Politechniki Łódzkiej. Patronat nad wydarzeniem objęły Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Polska Fundacja Fantastyki Naukowej oraz EC1 – Miasto Kultury. Wydarzanie odbywało się w formie online i w większości był przygotowany i poprowadzony przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 91 w Łodzi (z niewielką pomocą osób dorosłych).

DZIECI DZIECIOM

DZIECI DZIECIOM

Dzieci Dzieciom to zadanie polegające na nagraniu przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 91 w Łodzi im. Leonida Teligi audiobooka na podstawie utworu Jana Brzechwy ``Baśń o Korsarzu Palemonie``.

MODOWY TEATR

MODOWY TEATR

Webinaria pt. „Modowy Teatr”, zorganizowane były przede wszystkim z myślą o studentach szkół filmowych, teatralnych, plastycznych i projektowych. Pierwszy webinar odbył się 25 listopada o godz. 12. Był to wykład poprowadzony przez Waldka Szymkowiaka, znanego i cenionego na całym świecie reżysera oraz choreografa mody. Drugi webinar miał miejsce 26 listopada o godz. 12. Spotkanie poprowadzili Natasha Pavluchenko, projektantka oraz Tomasz Gąsienica-Józkowy - stylista.

Niepodległa etykieta

Niepodległa etykieta

Celem zadania NIEPODLEGŁA ETYKIETA jest przybliżenie dzieciom i młodzieży zbioru norm zachowania, zwyczajów i form towarzyskich (savoir-vivre) obowiązujący w społeczeństwie polskim dwudziestolecia międzywojennego

RZEMIEŚLNICY REGIONU ŁÓDZKIEGO

RZEMIEŚLNICY REGIONU ŁÓDZKIEGO

„Mapa ginących zawodów – rozbudowa portalu” to zadanie dokumentujące pracę rzemieślników z regionu łódzkiego. Projekt był realizowany drugi rok z rzędu, dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski – pierwsza edycja polegała na stworzeniu portalu www.mapaginacychzawodow.pl i zamieszczeniu na nim zdjęć, video-wywiadów z łódzkimi rzemieślnikami oraz filmu o lokalnym rzemiośle. „Patriotyzm Jutra 2020” został poświęcony rozbudowie portalu o kolejnych bohaterów z regionu łódzkiego.

SZLAKIEM GINACYCH ZAWODÓW

SZLAKIEM GINACYCH ZAWODÓW

W dwie letnie soboty Fundacja Kolorowo zaprosiła internautów na wirtualny spacer po rzemieślniczej Łodzi. Projekt miał na celu zaprezentować odbiorcom, siedzącym przed komputerami i telefonami, wciąż działające zakłady rzemieślnicze, które stanowią alternatywę dla standardowych tras zwiedzania Łodzi.

ZIELONE DACHY

ZIELONE DACHY

Filozofia zielonej architektury przejawia się w zrównoważonych źródłach energii, poszanowaniu energii, ponownym wykorzystaniu i bezpieczeństwu materiałów budowlanych oraz lokalizacji budynku z uwzględnieniem jego wpływu na środowisko.

POLKI FOLKI 2019

POLKI FOLKI 2019

Dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego ``Koalicje dla Niepodległej`` oraz dzięki wsparciu znakomitych gości, o których za chwilę, od wczesnych godzin porannych dzieci i młodzież z Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Zakopanem oraz Szkół w Łodzi brały udział w kreatywnych zajęciach, w których sztuka i tradycja przeplatała się z ekologią, ochroną przyrody i zwierząt oraz modą.

Weranda dla pszczoły

Weranda dla pszczoły

Największymi i najbardziej zadowolonymi z projektu odbiorcami są pszczoły. Projekt dla nas - Fundacji KOLOROWO - okazał się objawieniem. To niesamowite, jak można zaangażować niewielkie społeczności lokalne do działań społecznych. Osobiście dziękuję Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS (w szczególności Magdzie Mirys) - za możliwość realizacji projektu. Wspaniałe odkrycie.

Ginące zawody

Ginące zawody

Mapę ginących zawodów budują Marta Mariańska, antropolożka kultury, zawodowo związana z branżą PR-u i CSR-u oraz Agnieszka Bohdanowicz, dziennikarka radiowa i fotograf. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Kolorowo.

Senioralne przetwory

Senioralne przetwory

Senioralne przetwory to akcja społeczna zachęcająca kochanych seniorów do wspólnego spędzania czasu. A cóż jest lepsze od wspólnego kucharzenia? W ramach projektu odbyło się kilka spotkań z naszymi seniorami. Było wspaniale. Będziemy kontynuować nasze spotkania i otwierać się na potrzeby uczestników spotkania.

WERANDA DLA PSZCZOŁY

WERANDA DLA PSZCZOŁY

Celem projektu jest zaangażowanie społeczności lokalnej do zmiany swoich balkonów (werandy). Chcemy zwiększyć bazę pokarmową dla pszczół przez sadzenie kwiatów przyjaznych pszczołom, czyli dających im pokarm: nektar i pyłek.

Logiczny design

Logiczny design

Kolejny etap realizacji dużego projektu poświęconego twórczości Maurits'a Cornelis'a Escher'a (holenderskiego artysty grafika). Tym razem promujemy młodych pasjonatów sztuki projektowanie mody. Konkurs dla młodych projektantów. Wyniki konkursu zaprezentowane zostaną podczas uroczystej gali w Centrum Promocji Mody w Łodzi przy Akademii Sztuk Pięknych. Projekt wspierany przez Urząd Miasta Łodzi oraz Fundację mBanku.

Matematyczne natchnienie dla artysty

Matematyczne natchnienie dla artysty

Projekt poświęcony łączeniu nauczania matematyki, w szczególności geometrii ze sztuką. Punktem wyjścia są tesselacje, a zadanie nawiązuje do twórczości Maurits'a Cornelis'a Escher'a (holenderskiego artysty grafika). Matematyczne natchnienie dla artysty jest elementem dużego projektu Logiczny design realizowany przez Fundację KOLOROWO. Projekt wspierany przez Fundację PZU oraz Fundację mBanku.

Dekalog Polski - 10 ważnych słów

Dekalog Polski - 10 ważnych słów

Projekt DEKALOG POLSKI – „10 ważnych słów” polega na cyklicznej organizacji w ciągu trzech lat konkursów artystycznych dla młodzieży i przeprowadzeniu debat połączonych z warsztatami i panelami dyskusyjnymi z udziałem młodzieży oraz osób obdarzonych autorytetem społecznym, szczególnie ze świata kultury. Projekt oparty jest o utwory zawarte na płycie Marka Grechuty wydanej w 1994 r. (1.Ojczyzna, 2. Wolność, 3. Władza, 4. Prawo, 5. Praca, 6.Wiedza, 7. Solidarność, 8. Natura, 9. Sztuka, 10. Miłość).

Andrzej Ceglarek

Andrzej Ceglarek

Fundacja KOLOROWO wsparła artystę – akordeonistę Andrzeja Ceglarka w wyjeździe na Międzynarodowy konkurs akordeonistów, który odbywał się w Kanadzie. W dniach 10-16 listopada 2018 Andrzej Ceglarek startował w dwóch kategoriach jednego z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie: CMA TROPHEE MONDIAL

MŁodzi szukają mistrzów

MŁodzi szukają mistrzów

To projekt realizowany przez Agnieszką Bohdanowicz, pomysłodawczynią zaś jest Marta Pietrasik. Powstał z szacunku do ginących zawodów oraz osób zajmujących się zanikającą już profesją. Wywiady, zdjęcia materiał filmowy. Dziękujemy i zapraszamy do kontynuacji. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Tańczące ozoboty. Z przyjemnością informujemy, że nasze wydarzenie pt. Tańczące ozoboty zostało wybrane przez zespół Fundacji TechSoup, partnera inicjatywy, jako najlepsze polskie wydarzenie tegorocznej edycji Meet and Code w kategorii INNOVATION! Tym samym, wspólnie z innymi pięcioma wydarzeniami z Polski, nasze wydarzenie będzie polską reprezentacją w drugiej europejskiej turze konkursu! Dziękujemy!

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Tańczące ozoboty - w ramach międzynarodowego projektu realizowane dzięki wsparciu Fundacji Tech Soup. Uczniowie Szkoły Kornelówka zakodowali trasę 8 osobotów do muzyki Wojciecha Kilara Polonaz (z filmu Pan Tadeusz, w reż. Andzeja wajdy). Arkusz tańca to prostokąt o wymiarach 1,16m na 4,50m. Gratulujemy!

Meet and code

Meet and code

Meet and code/ Kolorowe kodowanie łączy miasta - to międzynarodowy projekt realizowane dzięki wsparciu Fundacji Tech Soup. Wraz z Szkołą Kornelówka oraz Szkołą Polską w Katarze realizowaliśmy makiety, po których ``chodziły`` ozoboty Evo. Szkoła Polska w Katarze stworzyła makietę Łodzi. Szkoła Kornelówka - makiety Kataru.

Wernisaż Inny?

Wernisaż Inny?

FUNDACJA KOLOROWO była organizatorem ogólnopolskiego konkursu fotograficznego pod tytułem 'inny?'. Akcja należy do cyklu konkursów z pod wspólnym tytułem 'Pasja życia'. Rozdanie nagród odbyło się w Centrum Promocji Mody w Łodzi przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi 20 kwietnia 2018r.

Debata Inny?

Debata Inny?

FUNDACJA KOLOROWO była organizatorem debaty poświęconej 'inności' z udziałem przedstawicieli religii, kultury oraz działań społecznych. Wydarzenie miało miejsce 20 kwietnia 2018 roku w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Zadanie było realizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy

Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy

FUNDACJA KOLOROWO była partnerem debaty zorganizowanej przez Tell The Good News – przesłanie ze Świata: Potencjał Kultur w Polsce a Uchodźcy. W misji Fundacji KOLOROWO jest edukacja, także poprzez wieloaspektowy potencjał międzykulturowy, również w odniesieniu do bieżącej rzeczywistości. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

Kolorowe kodowanie 2017

Kolorowe kodowanie 2017

W dniach od 9 do 20 października trwa Międzynarodowy Tydzień Kodowania. Fundacja KOLOROWO we współpracy ze Szkołą Kornelówka z Łodzi prowadzi zajęcia dla dzieci z klas 1 – 3. To wspaniała przygoda z kodowaniem i programowaniem.

Finał Smacznie Zdrowo Kolorowo 2017

Finał Smacznie Zdrowo Kolorowo 2017

Smacznie Zdrowo Kolorowo rozwija z roku na rok, z edycji na edycję. Finał IV edycji odbył się 24 maja 2017 roku, z licznymi z atrakcjami na terenie łódzkiej Manufaktury, pod opieką mentorską kulinarnego master-chefa i arystokraty Mikołaja Reja.

Bajki na miesięc nie tylko miodowy

Bajki na miesięc nie tylko miodowy

6 grudnia2016r. w Domu Literatury w Łodzi zostały pięknie przedstawione licznej publiczności przez jedną z najbardziej szanowanych osobistości naszego regionu, Panią Jolantę Chełmińską. Był to taki wielopiętrowy prezent mikołajowy.

Kolory Świata

Kolory Świata

30 listopada 2016 roku jury w składzie: Krzysztof Kalinowski (wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi), Sławomir Grzanek Photography(Prezes ŁTF), Monika Malinowska-Kabała oraz Zdzisław Bolanowski – artyści plastycy ogłosiło wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego KOLORY ŚWIATA.

Oto relacja z edycji 2016.

Smacznie Zdrowo Kolorowo 2016

Smacznie Zdrowo Kolorowo 2016

W poniedziałkowy poranek 20 czerwca 2016 roku finaliści konkursu w ramach akcji Smacznie Zdrowo Kolorowo spotkali się w Restauracji Hotelu IBIS, aby odbyć ostateczne starcie w kulinarnej zabawie. Do finału zakwalifikowało się 10 drużyn.

Oto relacja z edycji 2016.

Kropla wody

Kropla wody

Podczas uroczystej gali Upcycligowego Zawrotu Głowy, 9 czerwca 2016 roku, odbyło się również podsumowanie Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Od kropli wody po Ocena Życia”.

Oto relacja z edycji 2016.

Upcyclingowy Zawrót Głowy

Upcyclingowy Zawrót Głowy

9 czerwca 2016 roku w Centrum Promocji Mody mieszczącym się przy ulicy Wojska Polskiego 121 odbyła się uroczystość rozdania nagród w dwóch ogólnopolskich konkursach: Upcyclingowy Zawrót Głowy oraz „Od kropli wody po Ocean Życia”. Uroczystość miały przyjemność prowadzić Nina Baranowska oraz Marysia Bania – gimnazjalistki i absolwentki Szkoły Kornelówka w Łodzi.

Oto relacja z edycji 2016.